Arcane is your #1 destination for best game servers

Join our community

Servera noteikumi [FIVEM]


 • ADMIN

  “ARCANE ROLEPLAY NOTEIKUMI”

  Atgādinam, ka ARCANE servera administrācija katru situāciju var izskatīt ar minimālām atšķirībām un gala vārds pieder administrācijai.

  Termini:

  1. PowerGaming(PG) - Neiespējamu lietu atveidošana. Lietas, kuras nevari izdarīt reālajā dzīvē. PIEMĒRI: Pārvietošanās pa kalniem ar auto, kurš tam nav paredzēts (ne džips), Automašīnu labošana ja auto ir pilnībā iznīcināts un pilsētā ir mehāniķis, 

  Nolekt no tilta ar auto vai motocikla un turpināt braukt, 

  Bēgot no policijas smagi avarēt, bet neņemt to vērā jo airbagi/jostas. Braukšana ar auto bez riepas virs 20km/h.

  1. Common Sense(CS) - Loģiskā domāšana. Proti, visas lietas, kas tiek veiktas ir jābūt savai loģikai, tāpat kā dzīve. 

  PIEMĒRI: Narkotiku tirgošana pie valsts iestādēm vai green zonās, kā arī citiem atrodoties blakus,

  Draudēt, apdraudēt, piekaut un pēc tam izlikties par draugu itkā nekas nav noticis.

  Cilvēku kaitināšana/cop baitings bez jebkāda IC iemesla.

  1. Metagaming(MG) - Metagaming jeb OOC informācija izmantošana IC, kā arī IC svarīgo informāciju sniegšana OOC. Aizliegts atrasties iekš jebkādas aplikācijas voice, ja tas nav nepieciešams spēlēšanai (Serveris pieprasa lai atrastots TS3 ARCANE, vai arī taksista darbs prasa atrašanos DC voice) PIEMĒRI: Tu ar laupīšanas biedru runā Discordā/ts3/skype/dzīvē, nevis spēlē, Tu jebkādā veidā nodod informāciju: kā cena, lokācija vai cits sensitīva temats, kurš zemapziņā var ietekmēt personas RP, trešajām personām.

  Tehniski, mēs neaizliedzam pārrunāt beigušās situācijas, kas vairs neietekmē nevienu no iesaistītajām pusēm, kamēr netiek izpausta sensitīva informācija.

  1. Deathmatching(DM) - Cilvēku nogalināšana bez IC iemesla. PIEMĒRI: Cilvēka nogalināšana joka pēc, vai ar iemeslu pakaitināt (mūs nekrata, ka esat draugi dzīvē un neņemsiet to vērā), Duelis ar letāliem ieročiem spēlē, bez pamatota RP iemesla.
  1. Vehicle deathmatch(VDM) - kad spēlētājs nogalina kādu ar transportlīdzekli bez iemesla IC iemesla. PIEMĒRI: Notriec kādu vienkārši prieka/joka pēc bez pamatota RP, Ar savu auto triekties citās virsmās, kas var izraisīt otras personas nāvi. Smaga dzīvības apdraudēšana (pakaļdzīšanās laikā pitot), ja RP iemesls nav personu nogalināt vai smagi satraumēt.
  1. Mixing(MIX) - OOC informācijas un IC informācijas jaukšana savā starpā. 

  PIEMĒRI: Mēs saprotam, ka sanāk pārteikties un netīšām pateikt vārdus, Man Lago, zems FPS, Pagaidi man mamma slēdz ārā datoru utt, bet tas nemaina ka jums to visu vajadzētu aizvietot ar RP. Zvana telefons dzīvē - tēlo ka zvana spēlē un paskaidro blakusesošajiem, Tev ir jāatiet no datora ? - ja nav iespējams pabeigt mazsvarīgu RP situāciju tēlo, ka esi saguris un ej auto nosnausties. Šie visi piemēri ir ļoti balstīti uz pa vidu noteikumiem, tapēc ja jūs dienā 5x situācijās sagursiet vai bankas laupīšanas gadijumā jums uznāks miegs -nebrīnaties ka var sanākt bans, pirms nākat serverī pārliecinaties, ka viss pārējais ir apdarīts, lai nebojātu spēli citiem.  

  1. Combat Log(CL) - Aizliegts iziet no spēlēs, kad notiek RP situācija vai esi miris un speciāli izmanto CL sistēmu, lai atgūtu pulsu.

  PIEMĒRI: Tu esi RP situācijā un tu nomirsti, bet negribi gaidīt un izlogojies, Tava dzīvība ir apdraudēta un tu vienkārši pamet serveri,

  Tu esi lielā RP situācija un vienkārši pamet serveri, bez RP paskaidrojumiem.

  1. Fear Roleplay (FearRP) - Tava personāža bailes no nāves. Ir jāiedomājas, ka tēlam ir tikai viena dzīviba un tavs galvenais mērķis ir izdzīvot. 

  PIEMĒRI: Uz tevi tēmē, vai tev piedraud ar letālu ieroci - tu nepakļaujies vai izrunājies, 

  Tev tēmē virsū un tu izvelc ieroci pretī, kamēr uz tevis tēmē,

  Tu apdraudi savu dzīvību pilnīgi apsurdā veidā (auto uz 300km/h pito citu auto).

  1. Fail Roleplay (FailRP) - Neveiksmīgi izpildīts roleplay. 

  PIEMĒRI: FailRP ir tad, ja tiek spēlētājs tiek arestēts, bet nevēloties zaudēt RP situācija iebrauc ugunsgrēkā/satiksmē, lai sevi nogalinātu, Situācijas izspēle, kad tas nav iespējams: 1:ES /me izņemu auto atslēgas. 2: JŪS vienkārši iekāpjat un aizbraucat.

  1. Character Kill (CK) ir tēla nogalināša ar labu RP iemeslu, tas nozīme, ja tiek veikts CK, tad ar šo tēlu vairs spēlēt nedrīkst un ir zaudēts visas lietas. PIEMĒRI: Jūsu tēls ir pārāk svarīga persona, lai vienkārši pazustu no pilsētās,

  Tas ir nepieciešams vislielākā RP izspēlei lai radītu stāstu un emociju piedzīvojumu visiem iesaistītajiem, Tiek saskaņots tikai ar administrāciju!

  1.  New life rule (NLR) Jaunais dzīves likums nosaka, ka, tiklīdz tu esi nogalināts, tu nevari atcerēties pedējo RP situāciju.

  PIEMĒRI: Tevi nogalina nelegālais auto tirgonis Saņoks, tu uzreiz pēc nāves centies viņam atriebties.

  Tevi notriec sarkans Meresedes un tu to spēj slimnīcā policijai izstāstīt.

  1. Out Of Character (OOC) - Lietas, kas notiek ārpus tēla.

  PIEMĒRI: Viss, kas nenotiek spēlē vai nav saistīts ar jūsu tēlu!!!

  1.  In Character(IC) - Lietas, kas notiek saistība ar tēlu un RP situācijām. PIEMĒRI: Viss, kas saistīts ar jūsu spēles tēlu atrodoties gan spēlē, gan ārpus tās!!!
  1.  Unrealistic Revival (UR) - Nereālistiska atdzīvošanās. PIEMĒRI: Pēc atdzimšanas bēgt, celties kājās skriet - jūs tiko pārcietāt smagas veselības problēmas - uzvedieties atbilstoši, Jāpakļaujas medicīnas personāla prasībām.

  Servera vispārējie noteikumi:

  1. Lai spēlētu mūsu serverī Jums ir jābūt vismaz 14 gadus jaunam.
  2. Lai spēlētu mūsu serverī Jums ir jābūt saprotamas kvalitātes mikrafonam, kas netraucētu citiem spēlētājiem.
  3. Aizliegts pamest neizspēlētu RP situācija bez jabkāda pamata IC.
  4. Visi publiskiet darbi ir jāveica ar katram darbam atbilstošu auto, Jūs nekad nekrautu baļķus, akmeņus vai tiko noplūktas vistiņas jūsu privātajā Lamborghini.
  5. RP laikā jūs pirmkārt izmantojat mikrafonu, bet ir ļoti svarīgi, ka tiek izmantots /me un /do lai papildinātu/paskaidro RP.
  6. Aizliegts izmantot servera nepilnības, gļukus, bugus un erorus sava labuma gūšanai, ja netīšām ko tādu atklājam, momentāli ziņojam administrācijai, lai pēc tam pārbaudot LOGUS jūs netiktu sodīts un mēs zinātu, ka esat nevainīgs.
  7. Izmantot /report tikai un vienīgi atbilstoši situācijai nevis savām iegribām.
  8. Ir aizliegts izmantot 3. personas palīgprogrammas, kā piemēram crosshair, mod menu, vai jebko, kas jums dod priekšrocību, kas nav pieejama pārējiem spēlētājiem, kas neizmanto šīs palīgprogrammas.
  9. Mēs serverī esam ļoti draudzīgi un saprotoši, bet neskatoties uz to, ja saņemsi 4 banus mūsu serverī, tad 5. bans būs uz mūžu un tas liegs jums piekļuvi mūsu serverim.
  10. Kad mediķis pārbauda ar MED sistēmu jūsu pulsu un traumas ir jāerpo tālāk pēc viņas (Piemēram, ja MED sistēma parāda, ka trauma ir BODY, tad sekojoši vari erpot, ka ir sašauts, kāds orgāns.)
  11. Ar /DO nedrīksts melot,piemēram, ja Tev iešāva/traumēja body, tad arī jāraksta /do šauta brūce vēdera, iespējams, sašauts orgāns.

  Valsts darbu noteikumi (attiecas arī uz nevalstiskajiem darbiniekiem):

  1. Zagšana no LSPD vai LSGD ir atļaujama tikai ar pamatotu RP, jo var beigties ar mūža ieslodzījumu, vai pat banu.
  2. Pēc valsts pārstāvja izsaukšanas ir aizliegts viņu nolaupīt vai apzagt, kā arī atgādināsim ka viņu auto ir GPS izsekošana.
  3. Spēlētāji, kuriem nav valsts pārstāvja darbs ir aizliegts velkāt viņu drēbes,uniformu ar izņēmumiem, ka ir labs RP iemesls un ir izplānota situācija.
  4. Ja esi valsts pārstāvis, tev ir aizliegts strādāt nelegālajos darbos, ja nav nopietns RP pamats, jo var beigties ar mūža ieslodzījumu vai pat banu.
  5. Policijas chase situācijā, policija ar tazeri drīkst pāršaut riepu tikai auto kurš pakaļdzīšanās laikā pārsniedz ātrumu 299km/h
  6. LSGD un LSPD mašīnas drīkst zagt, ja ir RP iemesls un izplānota situācija, bet atgādinam, ka nepamatota zādzība var beigties ar līdz pat banam.
  7. Nekādā gadijumā nevar Chopshopā nodot, LSGD, LSPD vai LSFD auto jo viņi ir aprīkoti ar GPS.

  Nelegālo darbu noteikumi:

  1. Lai nozagtu lidmašīnas vai helikopteri ir nepieciešams ļoti labs RP iemesls, slikta RP gadijumā iespēja uz ļoti ilgu cietumsodu vai pat banu.
  2. Banku, Veikalu laupīšanā ir aizliegts izmantot sarunātu ķilnieku. Ķilnieks jāiegūst pašiem nolaupot viņu, tāpat zagļi ir ieinteresēti lai viņš nenomirst līdz laupīšanas beigām.
  3. Ķīlniekam laupīšanā ir obligāti jāatrodas aplaupamajā vietā, bet nav aizliegts izmantot vēl vienu ķīlnieku kurš neatrodas tur un ir, kā garants laupītājiem.
  4. Ja cilvēka apzagšana ir bijusi veiksmīga, tad nedrīkst personu nogalināt, tāpat nevar nogalināt personu, bez laba rp iemesla. (Veiksmīgi = ir kaut nolaupīts 1eur)
  5. Pēc valsts pārstāvja nolaupīšanas ir aizliegts pieprasīt ieročus vai inventāru apmaiņā pret ķilnieku. (Var pieprasīt naudas summu).
  6. Aizliegts zagt militāros transportlīdzekļus. (Tankus, Hidras, Armored cars), Pat ar labu RP iemeslu jūs 99.9999% dabūsiet banu.
  7. Bēgot no Policijas, Tu nevari iebraukt garāžā un izņemt jaunu/citu mašīnu. (Bēgšanai jābūt izplānotai un jāpaslēpj rezerves auto kādā krūma, kuram brauksi garām).
  8. Aizliegts piespiest personai pārakstīt mašīnu, dzīvokli, un izņemt no bankas naudu

  Green Zone:

  Servera Green Zone teritorijas ir LSPD, Car Shop, Tiesas nams.

  Green Zone ir teritorija, kurā atrodas kameras un kur:

  1. Nedrīkst nogalināt
  2. Nedrīkst aplaupīt
  3. Drīkst nozagt(vēlāk nedrīkst viņu nošaut vai apzagt), ja ķīlnieks tiks izmantots izpirkuma maksas iegūšania vai veikala/bankas aplaupīšanai.

  Noziegums, kas tika sākts ārpus Green Zone, var turpināt , ja tas tiek izspēlēts līdz Green Zone un ir pamatots RP.

  Bankas, veikala, juvilierveikala laupīšana:

  1. Bankas aplaupīšanai ir nepieciešami 2.-4. laupītāji  un vismaz 1 ķīlnieks.
  2. Veikala aplaupīšanai pieteik tikai ar 1. laupītāju, bet policija var pielietot spēku. (tāpat ja nav ķīlnieks tas ir jāpaziņo, pirms apšaudes uzsākšanas)
  3. Juvilieveikala aplaupīšanai pieteik tikai ar 1. laupītāju, bet policija var pielietot spēku. (tāpat ja nav ķīlnieks tas ir jāpaziņo, pirms apšaudes uzsākšanas)
  4. Ķīlnieks ir jāpalaiž tiklīdz iziet no bankas/veikala/juvilierveikala, ja nav sarunāts savādāk, vai nav otrs ķīlnieks.
  5. Banka/Veikals/JuvilieruVeikals ir jāapzog līdz galam, pretējā gadījumā ANTI-WL.
  6. No Banka/Veikals/JuvilieruVeikals apkārtējiem jumtiem nedrīkst atklāt uguni, bet var atrasties informātors uz jumtiem.

  NOTEIKUMI VAR TIK PAPILDINĀTI JEBKURĀ BRĪDĪ!

  Pareiza "/me" un "/do" pielietošana.

  /Me komanda

  Tātad, komanda "/me" ir domāta darbībām, ko attēlo Jūsu tēls. 

  1.Ar šo komandu Jūs varat attēlot jebkuru REDZAMU darbību.

  Piemēram - naudas pasniegšanu, mašinas riepas nomaiņu.

  2. Vēl viena lietas, kas ir svarīga - detalizēti aprakstītas darbības. 

  Proti, Jums ir jāapraksta detalizēti Jūsu darbība ko darīsiet. 

   Pareiza un detalizēta "/me" aprakstīta darbība būtu šāda - /me ieslidina labo roku aiz jakas /me ar labas rokas plaukstu satver id karti /me ar ašu labas rokas kustību izvelk no kabatas id karti. 

  /Do komandas

  Ar komandu "/do" tiek attēlots pilnīgi viss kas ir redzams, saožams, sajūtam vai kādā citā veidā apzināms. 

  Ar "/do" Jūs varat aprakstīt savu izskatu, smaku, kādas šobrīd ir Jūsu emocijas utt. 

  Un vēlviena lieta, kad "/do" tiek pielietots ir jautāšana par redzamo vai citā veidā apzināmo citam spēlētājam. Piemēram,  (ja ir notikusi avārijā, vai kādā veidā guvis traumas) /do kas notika? /do kādas traumes esat guvis?

  Pēc /me komandām ir jālieto /do komandas , lai secinātu notikumu, kas tika izdarīt.


  Turf noteikumi: 


  https://docs.google.com/document/d/1Ai-x4QHsDTa5RQkYQMYZCENwEA8N6tgrLYX8y49P76A/edit


Log in to reply